1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pomocy mamusia walczy z DRP
Marcin J

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 27796

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-11, 07:13   Temat: Pomocy mamusia walczy z DRP
Przyjmij wyrazy wspolczucia
  Temat: Pomocy mamusia walczy z DRP
Marcin J

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 27796

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-04, 09:32   Temat: Pomocy mamusia walczy z DRP
Domina,

Postaraj sie o przyspieszenie HD, oni jezeli zajdzie taka potrzeba pomoga, a wierz mi sprawy moga nabrac tepa, w tym stadium choroby czesto decyduja dni..., a jedyne co teraz mozesz zrobic to zadbac o to aby nie bolalo.
Ksiadz juz byl a to dobrze, czesto wlasnie smiertelnie chorym ludziom dodaje to poczucia bezpieczenstwa jak i czesto "wiatru w zagle".
U nas namaszczenie nie pomoglo, byc moze dlatego iz bylo juz bardzo pozno, Tesc praktycznie juz odchodzil...

Cierzko patrzec jak najblizsze osoby odchodza, ale tak juz jest na tym swiecie... oni pomogli nam przyjsc na ten swiat a my im pogamy przejc na tamten swiat.

Pozdrawiam i zycze duzo sily.
  Temat: Pomocy mamusia walczy z DRP
Marcin J

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 27796

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-03, 09:02   Temat: Pomocy mamusia walczy z DRP
Domina,

Tesc mial ta gorsza odmiane "gada", jak mozna tak okreslic, mniej podatnego na chemie.
U nas w sumie niepokojacych oznakow nie bylo, byly trzy duze ciosy, pierwszy przerzut do OUN(pojedynczy zostal usuniety operacyjnie), kolejny dzien po urodzinach przerzut do OUN (4 rozsiane guzy na obu polkulach), ostateczny atak na strecze (drogi pluciowe) i to bylo decydujace, wdawala sie martwica, miedzyczasie przerzut do kosci ale to glownie bolem sie objawilo, trzy tygodnie po tym byl koniec.

Metaliczny posmak zglaszal przez 5 dni ze mu sie zelazo odbija, pozniej nic nie mowil, niestety nie byl czlowiekiem wylewnym lub uzalajacym sie nad soba, takze ciezko mi teraz powiedziec.

Generalnie zglaszalismy wsyzstko pogarszajacy sie kaszel, brak snu, problem z wypruznianiem, wszystko co uwazasz "nie normalne" zglaszasz.

Po naswietlaniach paliatywnych nie wykonuja TK, pozniej nastepuje badanie objawowe, ale nie wiem czy tak jest w kazdym przypadku, u nas byla progresja stwierdzona, i naswietlanie mialo w zasadzie tylko ta progresje powstrzymac, do konca nie wiemy czy guzy sie zmiejszyly czy dalej rosly czy ich przybywalo, ale w sumie do konca Tesc w miare logicznie myslal i mowil, czasem mylil jakies slowa, czy mylil sen z jawa, ale zdaje sie ze to Mu bardzo pomoglo.

Super ze ogarnolas temat HD, to pomocne dusze i wcale nie musza powiedziec ze sa z hospicium, u nas zapytala zanim weszla do domu, czy chory wie ze jestesmy z hospicium, na moja odpowiedz ze nie i prosze aby tak zostalo, uszanowali moja wole.

Gdzies tu widzialem ze ktos uzyl argumentu, ze w czasie regresji i stabilizacji choroby hospicia przejely opieke nad chrymi onkologicznie gdyz maja wyspecjalizowana kadre i NFZ doszedl do wniosku iz nieekonomiczne jest nie uzycie tych ludzi.
Takze kazdy sposob jest dobry.

Zycze jak najdluzej dobrej kondycji Mamie, i jeszcze wiele wypadow na wspolne zakupy.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Pomocy mamusia walczy z DRP
Marcin J

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 27796

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-02, 09:09   Temat: Pomocy mamusia walczy z DRP
Moja droga,

Mama przeszla chemie pierwszego rzutu, jezeli nastapila regresja lub stabilizacja to w zapasie macie jeszcze II rzutu, dodatkowo naswietlania.

HD napewno warto o tym pomyslec, przyjda zmierza cisnienie osluchaja, zapisza leki wzmacniajace.

Do Hospicium nalezy dostarczyc pelna historie choroby oraz skierowanie (to otrzymasz nawet od lekarza rodzinnego)

Mama nie musi wiedziec ze sa to lekarze hospicium, u nas Tesc byl przekonany ze to wizyty domowe, po to aby nie musial siedziec w przychodni na korytarzu pelnym bakteri.

I bardzo dobrze niech Mama robi wszystko przy sobie, oby jak najdluzej tak bylo, u nas braki wyjscia z domu pozniej lozko przyspieszylo rozwoj choroby.
A to ze sie zamysla, ze gdzies odleci to normalna sprawa, wie co to rak i wie ze go ma, to i zastanawia sie jak bedzie dalej, co bedzie z wami, wiesz chory nie mowi o smierci ale ja mam wrazenie ze o tym wie ze moze ona nastapic w kazdej chwili stad te "zawieszanie".

Moj Tesc nigdy nie powiedzial ze umiera, nawet jak juz nic nie jadl gdy Tesciowa powiedziala "musisz jesc bo mi umrzesz" odpowiedzial "no co ty mala", ale mysle ze wiedzia ze to walka z wiatrakami, teraz z perspektywy czasu przypominam sobie te pytanie co jeszcze ten rok przyniesie, ciekawe czy ozdoby bede zdejmowal z Toba, i takiw, my w tym ferworze walki czesto nie wychwytujemy kierunku pytania.

Przerywaj zadumki Mamy jakims zartem lub pytaniem.
Mysle ze nie ma lekow na niemyslenie, ale leki uspokajajace otepia Mame.

Zakupki fajna sprawa... pomoga odetchnac Mamie, nie musicie wszystkich sklepow zwiedzic w godzine, dajcie sobie czas spedzcie fajnie dzien, to Wam pomoze troszke zapomniec.

Pozdrawiam Serdecznie i zycze doladowania bateryjek do dalszej walki na dzisiejszym shoping-u :)
  Temat: Pomocy mamusia walczy z DRP
Marcin J

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 27796

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-29, 08:35   Temat: Pomocy mamusia walczy z DRP
Z tego co mi powiedziano na radiologi paliatywne naswietlanie pieciorazowe wykonuje sie tylko raz, a nie mam juz pojecia na temat ile przysluguje, byc moze gdy jest dobra reakcja to przysluguje...

Wypytaj onkologa, walcz o wszystkie mozliwosci poki raczysko reaguje i ginie.

Jak nie pyta to niemow jak zapyta nie oklamuj, oklamujac tracimy zaufanie osoby chorej.

Pozdrawiam Serdecznie
  Temat: Pomocy mamusia walczy z DRP
Marcin J

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 27796

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-26, 18:49   Temat: Pomocy mamusia walczy z DRP
Moja Droga,

Kazdy organizm jest inny, inaczej reaguje na chemie i radio terapie...

DRP jest podatny na chemie, takze cieszcie sie chwila, nie wypatrujac przyszlosci, zadreczanie sie pytaniami co bedzie za tydzien nie wiele pomoze, dzis jest dzis i Mama w formie, jutro bedzie jutro i nastapi co ma nastapic.

Mamie powiedz ze bedzie dobrze.... bo tak musi byc.... mysl o tym ze kondycja psychiczna i wiara w siebie jest bardzo wazna podczas walki z ta choroba, to ona daje wole zycia, sile do walki czlowiek zalamany poddaje sieduzo szybciej, takze mow Mamie ze jest stabilizacja i dopoki jest to jest dobrze...

Trzymaj sie i Mama tez niech sie trzyma, niech zyje bezstresowo. Trzymam za was kciuki i wysylam pozytwyna energie prosto z mojego serducha.
  Temat: Pomocy mamusia walczy z DRP
Marcin J

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 27796

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-23, 09:47   Temat: Pomocy mamusia walczy z DRP
Witaj,

U nas tez lekarze powiedzieli ze male dawki okolo 10 minut, ale samo naswietlanie trwalo okolo 5 minut, z tego co sie orietuje 5-cio dniowe naswietlanie jest naswietlaniem paliatywnym, powoduje zmiejszenie guzow w OUN, czytalem gdzies w ktoryms z watkow ze to naswietlanie potrafi spowodowac ze guzy znikaja.

Badz dobrej mysli, u nas praktycznie odbylo sie bez skutkow ubocznych jedyny dyskomfort to wypadajace wlosy (a coz to brak wlosow w porownaniu ze zdrowiem!!!), mysle ze tego u Was musimy sie trzymac, lampki dadza w kosc gadzinie i wyniesie sie z glowy.

Pozdrawiam i duzo zdrowia zycze, Tobie i Mamie, i oby stan regresji trwal jak najdluzej.
Trzymam kciuki za Mame, licze ze w 2020 zobacze Twoj wpis ze Mama ma sie dobrze i bawi wnuki.
  Temat: Pomocy mamusia walczy z DRP
Marcin J

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 27796

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-18, 10:57   Temat: Pomocy mamusia walczy z DRP
Chemia na drp czy mozg?!!!

Chemia dziala na raka, nie przyjmuje sie osobno chemi na raka pluca i na przerzut w mozgu lub nadnerczu, przynajmniej wedlog mojej wiedzy...

Chemia oslabia kazdy organizm, niestety nie niszczy tylko raka ale rowniez moze powodowac rozne niewydolnosci innych organow, dlatego miedzyinnymi tak wnikliwie bada sie pacjetow przed jej podaniem.

Przy przerzutach do OUN moze praktycznie dziac sie wszystko... nastepuje obrzek, powoduje uciski..

W tym celu nalezy przyjmowac leki przeciwobrzekowe.

Z tego co napisalas nastapila regresja guza w plucu, niestety nie oznacza to regresji przerzutow w OUN, tam moze choroba postepowac co bedzie powodowalo rozne zaburzenia.

Mysle ze w trybie pilnym powinno byc wykonany rezonans magnetyczny glowy oraz pilna konsultacja z onkologiem.

Zalatwcie tez HD bo moze wam byc wkrotce potrzebne, w tej chorobie bol przychodzi niespodziewanie.

Pozdrawiam i zycze zdrowia Mamusi
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group